Parafia

Aktualności

Nabożeństwa Majowe

„Maryja, dzięki łasce Bożej wywyższona po Synu ponad wszystkich aniołów i ludzi, jako Najświętsza Matka Boża, która uczestniczyła w tajemnicach Chrystusa, słusznie doznaje od Kościoła czci szczególnej(…)” (KK 66) 

Maj to wiosenny miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe stanowią przepiękną formę sławienia Maryi, a dla nas są także szczególną okazją, by poprzez modlitwę, pieśni i osobistą rozmowę zawierzyć Maryi swoje sprawy. 

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Nabożeństwach Majowych ku czci Matki Bożej, sprawowanych w naszym Kościele w maju w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30.

 

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce błogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba. Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy, gdzie stale przebywali w świątyni, błogosławiąc Boga. (Łk 24,50-53)
Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdził naukę znakami, które jej towarzyszyły. (Mk 16, 19-20)

24 maja 2020 r. obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.30, 9.30, 10.45, 12.00 i 17.00

Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego

Odprawiając nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego nawiązujemy do tej pierwszej nowenny, jaką odprawiali apostołowie wraz z Maryją w Wieczerniku, oczekując na spełnienie się obietnicy, która dał Chrystus przed swoim wniebowstąpieniem. Właśnie tak brzmi ta obietnica: „Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym. Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi” (Dz 1, 5. 8). Ta obietnica Chrystusa trwa. Kościół jest wspólnotą tych, którzy ciągle oczekują spełnienia tej obietnicy – obietnicy Ducha Świętego. (ks. F. Blachnicki)

Nowennę i Koronkę ku czci Ducha Świętego, będziemy odprawiać codziennie od 22 maja 2020 roku po Mszy św. wieczornej aż do odpustu.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego


"Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca Twoich wiernych i zapal w nich ogień Twojej miłości."

31 maja 2020 r. obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - święto patronalne naszej parafii.
Zapraszamy wszystkich parafian na Msze Święte o godz. 7.30, 9.30, 10.45, 12.00, 17.00

Uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Marek Jachna

Program adoracji w Wigilię Zesłania Ducha Świętego 30 maja 2020 r.

19.00 – Żywy Różaniec, Klub Seniora, Akacja Katolicka 
20.00 – Czciciele Miłosierdzia Bożego, Wspólnota Intronizacyjna
21.00 – Apel i zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu

Pierwsza Komunia Św. - spotkanie rodziców

W dniu 28 maja 2020 r. (czwartek) o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych zainteresowanych organizacją I Komunii Św. w dniu 5 lipca 2020 r. o godz. 10.45 i 12.00.

Zapraszamy na spotkanie.

Pierwsza Komunia Święta w 2020 r. w naszej parafii

Uroczystość udzielenia Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w pierwszą niedzielę października o godz. 12.00 (4 października 2020 r.) Do pierwszej spowiedzi św. dzieci wraz z rodzicami przystąpią w poprzedzającą uroczystość sobotę.

Ze względu na zmieniającą się sytuację epidemiczną o wszelkich zmianach będziemy informować na stronie internetowej i w ogłoszeniach parafialnych.