Parafia

Ognisko Wychowawcze

Katolickie Ognisko Wychowawcze przy parafii p.w. Zesłania Ducha Św. funkcjonuje od października 2002 r. Jest placówką opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci i młodzieży z terenu naszej parafii. Opiekunem świetlicy jest obecnie pani Ela Kozak.

Dzieci mogą korzystać z pomocy w nauce, której udziela wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Dyżurujący nauczyciele pomagają uczniom w odrabianiu zadań domowych, a także w nadrabianiu zaległości w nauce. Równolegle obok zajęć dydaktycznych jakie toczą się w tzw. małej salce, na dużej odbywają się zajęcia sportowe. Sporym zainteresowaniem cieszy się stół do gry w tenisa stołowego, bilard i piłkarzyki. Świetlica dysponuje także kilkoma komputerami z dostępem do Internetu. Katolickie Ognisko Wychowawcze co roku organizuje dla dzieci w okresie ferii zajęcia w ramach akcji „Zima w mieście”, a latem wyjazdy na kolonie – „Wakacje z Bogiem”. 

Drzwi parafialnych sal otwierają się także dla rodziców i dziadków. W świetlicy odbywają się próby chóru, spotkania formacyjne wspólnot parafialnych, a także Klubu Seniora. Ponadto z pomieszczeń świetlicy korzysta liczna grupa osób uczestniczących w zajęciach gimnastycznych.

Katolickie Ognisko Wychowawcze to przede wszystkim ogromna pomoc dla rodziców i dobre środowisko wychowawcze dla dzieci.


Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-17.00 (podwieczorek godz. 15.30), 


Serdecznie zapraszamy

 


Harmonogram zajęć Katolickiego Ogniska Wychowawczego

przy parafii p.w. Zesłania Ducha Św. w Częstochowie.

 

W związku z zagrożeniem epidemicznym wirusem SARS-CoV-2 zawiesza się zajęcia w Katolickim Ognisku Wychowawczym