Parafia

Ks. Roman Łodziński - pierwszy proboszcz parafii

 

 

 

9 listopada 2020 r. po krótkiej i ciężkiej chorobie zmarł śp. ks. proboszcz Roman Łodziński.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

 

 

    Księże Romanie. To my, owieczki Twoje. Za szybko zostałeś powołany do wieczności przez Pana. Takie miałeś plany, marzenia i wizje. Umiałeś znaleźć sprzymierzeńców, pomocników, ochotników tam gdzie ich z pozoru w ogóle nie było. W ciągu kilkunastu lat na zapuszczonym, podmokłym kawałku sadu zbudowałeś świątynię, tą materialną i tą duchową. Skupiłeś wokół siebie ludzi chętnych do pracy przy zadaniach jakie postawił przed Tobą Pan Bóg i Twoi Zwierzchnicy. Realizowałeś marzenia wielu, którzy w tej części Częstochowy pragnęli mieć świątynię z cegły i Ducha Świętego.

    W ciągu 19 lat posługi w naszej parafii wiele łask zyskaliśmy z daru Twojego kapłaństwa. W pełni zrealizowałeś słowa „Idź przez życie tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały Ciebie”. Doskonale godziłeś funkcję proboszcza z obowiązkami duszpasterskimi. Mobilizowałeś i jednoczyłeś ludzi wokół ołtarza. Wychodziłeś z przeróżnymi inicjatywami, które miały uczynić naszą wspólnotę bliższą Panu Bogu, ale i ludziom korzystającym z Katolickiego Ogniska Wychowawczego przy naszej parafii, czy pomocy biednym i bezdomnym. Dzięki Tobie rozkwitały grupy parafialne: Żywy Różaniec, Ruch Światło-Życie, Klub Seniora świętych Anny i Joachima, Akcja Katolicka, Domowy Kościół, Apostolat Margaretka, Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa, Czciciele Miłosierdzia Bożego, Odnowa w Duchu Świętym, Rada Parafialna. Swoim charyzmatem i zapałem do pracy i działania w wymienionych grupach przyciągałeś wielu. Pragniemy dokończyć dzieło Twojego życia, w końcu uczyłeś nas odpowiedzialności za swoją parafię. Modlimy się o pasterza, pod którego przewodnictwem dokończymy budowę naszej świątyni i zrealizujemy Twoje i nasze marzenia o wspólnocie obficie obdarowanej darami Ducha Świętego, silnej Bogiem, modlitwą i sakramentami świętymi.

    Bóg zapłać za wszystkie sprawowane ofiary Mszy świętej, za słowa Chrystusowej nauki i głoszone z wielką pasją kazania, za wspólne modlitwy, udzielone sakramenty święte, pielgrzymki do miejsc kultu religijnego w Polsce i za granicą oraz corocznie organizowane kolonie dla dzieci.

    Dziękujemy za 19 lat opieki nad Twoimi owieczkami, które utwierdzałeś w wierze głosząc, że „Bóg jest miłością”, a ofiarną i gorliwą posługą kapłańską zachęcałeś do wytrwałości w wierze, przypominając nam słowa z ewangelii św. Mateusza „Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony”. Drogi księże Romanie jesteśmy Ci wdzięczni za Twoją, ludzką życzliwość, szczery uśmiech, dobre słowo, za zainteresowanie naszymi problemami i wielokroć okazywaną pomoc. Zawsze będziesz w naszej wdzięcznej pamięci. Ufamy, że z domu Ojca będziesz błogosławić naszej wspólnocie i ochraniać nas, Kościół Święty i naszą ukochaną Ojczyznę swoimi modlitwami.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

    W imieniu całej wspólnoty parafialnej, chcielibyśmy serdecznie podziękować świętej pamięci Rodzicom księdza Romana za dar jego życia i trud wychowawczy, który zaobfitował w życiu kapłańskim i posłudze duszpasterskiej naszego księdza proboszcza. Serdecznie dziękujemy świętej pamięci bratu księdza, panu Tomaszowi, za pomoc przy budowie naszego kościoła a także pełnienie posługi kościelnego. Dziękujemy siostrze pani Mirosławie, która prowadziła kuchnię, dbała o czystość kościoła i kwiatowe dekoracje przy ołtarzu. Dziękujemy, Pani Mirko, że byłaś dla naszego księdza jak dobra, troskliwa matka. Dziękujemy ziemi pajęczańskiej i wszystkim jej mieszkańcom oraz tutejszemu Kościołowi, że to właśnie wśród was wzrastał i dojrzewał do kapłaństwa nasz drogi ksiądz proboszcz Roman.

„Zamiast śmierci racz z uśmiechem przyjąć Panie pod Twe stopy, moje życie jak różaniec”

Jezu ufam Tobie

 

                                                                                                                        Wdzięczni Parafianie

 

13 listopada 2020 r. o godz. 12.00 Msza Święta żałobna śp. ks. kan. Romana Łodzińskiego pod przewodnictwem księdza Arcybiskupa Wacława Depo w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego

https://www.youtube.com/watch?v=Ez2WK6pwQi4&feature=youtu.be

14 listopada 2020 r. o godz. 13.00 Msza Święta pogrzebowa śp. ks. kan. Romana Łodzińskiego pod przewodnictwem księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego

https://www.facebook.com/1450101958631683/videos/411057266735330/

..................................................................................

W "Niedzieli" nr 47/2020 (wersja papierowa oraz poszerzona wersja elektroniczna) możemy przeczytać artykuł "Cieszył się Kościołem" o naszym śp. ks. proboszczu Romanie Łodzińskim

Zapraszamy także do obejrzenia filmu wspomnieniowego przygotowany przez młodzież Film wspomnienie