Wytyczne w naszej parafii w związku zagrożeniem epidemicznym

W związku z zagrożeniem epidemicznym i gwałtownie zwiększającą się liczbą osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 zarządza się w naszej parafii:

- zawiesza się zajęcia w Katolickim Ognisku Wychowawczym;

- zawiesza się pożegnanie księży z wiernymi po niedzielnej Mszy Świętej poprzez podanie ręki;

- należy adorować Krzyż przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez ucałowania;

- należy przekazywać znak pokoju podczas Eucharystii przez skłon głowy a nie przez podanie ręki;

- kościół będzie otwarty w ciągu dnia, a kapłani będą dyżurowali w konfesjonałach i sprawowali sakrament pokuty o godz. 6.45 i 17.30;

- wierni korzystający z dyspensy ks. Arcybiskupa proszeni są o uczestnictwo w transmisjach radiowych i telewizyjnych Mszy Świętej z zachowaniem odpowiedniego sposobu uczestnictwa;

W duchu chrześcijańskiej miłości zachęca się wiernych do troski o siebie wzajemnie. Prosimy o zainteresowanie się sąsiadami, szczególnie chorymi, samotnymi, starszymi wiekiem, którym trzeba być może pomóc poprzez dostarczenie codziennych zakupów i leków, by nie musieli opuszczać bez potrzeby swoich domów i narażać się na sytuacje ryzykowne.

Prosimy o przyjęcie powyższych zaleceń z powagą, zrozumieniem i odpowiedzialnością.

Ufajmy, że sytuacja ustabilizuje się w nieodległym czasie i powrócimy do normalnej działalności i posługi duszpasterskiej.