Parafia

Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego

Odprawiając nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego nawiązujemy do tej pierwszej nowenny, jaką odprawiali apostołowie wraz z Maryją w Wieczerniku, oczekując na spełnienie się obietnicy, która dał Chrystus przed swoim wniebowstąpieniem. Właśnie tak brzmi ta obietnica: „Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym. Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi” (Dz 1, 5. 8). Ta obietnica Chrystusa trwa. Kościół jest wspólnotą tych, którzy ciągle oczekują spełnienia tej obietnicy – obietnicy Ducha Świętego. (ks. F. Blachnicki)

Nowennę i Koronkę ku czci Ducha Świętego, będziemy odprawiać codziennie od 22 maja 2020 roku po Mszy św. wieczornej aż do odpustu.