Wspólnota Odnowy w Duchu Św.

EFFATHA tzn. otwórz się - powyższe słowo, wypowiedziane przez Pana Jezusa do głuchoniemego w posiadłości Dekapolu, nad Jeziorem Galilejskim, stało się nazwą Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Duch Święty wzbudził pragnienie pięciu osób życia we wspólnocie modlitewnej przy tutejszej parafii. 30 czerwca 2009 roku spotkali się: Zuzanna Gawęda, Agnieszka Szołdra, Wanda Kaleta, Wiesław Jarząbek i Ireneusz Kluba. Po modlitwie i rozeznaniu podjęli pragnienie spotykania się na modlitwie w każdy poniedziałek. Spotkania odbywają się w środy po Mszy Świętej o godz. 18.00. Kręgosłup wspólnoty stanowi blisko 16 sióstr i braci w Chrystusie Panu.

Na spotkaniach podejmujemy modlitwę i post w intencji wspólnoty, parafii, kapłanów, osób proszących o modlitwę, chorych, odrzuconych, zranionych, szukających nawrócenia i kontaktu z Bogiem. Czytamy, rozważamy i dzielimy się Słowem Bożym z liturgii dnia. Raz w roku przeżywamy siedmiotygodniowe seminarium odnowy życia w Duchu Świętym. Latem i zimą uczestniczymy w rekolekcjach wszystkich wspólnot Odnowy z naszej Archidiecezji.

Duch Święty zaprasza Cię Siostro i Bracie do bliższego poznania Jezusa Chrystusa poprzez uczestnictwo w życiu tej wspólnoty.

EFFATHA

Jezus czeka na Ciebie – przyjdź

Środa – 18.00 (rozpoczynamy Mszą Świętą)

Opiekunowie wspólnoty: ks. proboszcz Roman Łodziński, Ireneusz Kluba (tel. 886095717)