Schola

W naszej Parafii od wielu lat, właściwie można powiedzieć, że od początku jej istnienia, Msze Święte o 10.45 tj. Msze dla dzieci „uświetnia” swoim śpiewem SCHOLA, czyli chórek dziewczęcy. Należą do niej dziewczynki w wieku od 5 do 12 lat. Podczas prób, dziewczynki pod opieką pana Sylwestra Stasiaka, czyli naszego pana organisty, ćwiczą pieśni, które wykonują podczas niedzielnej Mszy Świętej.

Warto również dodać, że spotkania Scholi to nie tylko ćwiczenie pieśni i rozwijanie talentów muzycznych naszych małych śpiewaczek, to także miło i pożytecznie spędzony czas w gronie koleżanek. Dziewczynki mogą również uczestniczyć w wycieczkach i pielgrzymkach a także wyjazdach kolonijnych organizowanych przez naszych księży.

Należy także wspomnieć, że od pewnego czasu, w przygotowaniu i doborze repertuaru oraz w ćwiczeniu śpiewu pomaga panu Sylwestrowi jedna z naszych parafianek, nieco starsza uczestniczka Scholki, Paulina Cicha.

Spotkania Scholi odbywają się w soboty o godzinie 17.00.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy