Akcja Katolicka

Akcja Katolicka jest ogólnopolskim stowarzyszeniem katolików świeckich, którzy w zorganizowanej formie najściślej współpracują z hierarchią kościoła w realizacji ogólnego celu apostolskiego Kościoła.

Akcja Katolicka w naszej parafii powstała 1 września 2002 r., chociaż wcześniej kilka osób tworzyło grupę inicjatywną. Jest to formacja otwarta dla każdego katolika. Celem akcji jest pogłębienie życia religijnego, moralnego, intelektualnego i kulturalnego oraz ukierunkowanie na zadania apostolskie. Pierwszym prezesem Akcji Katolickiej była pani Edyta Rećko, następnie pani Alina Ogrodnik, a obecnie pan Zbigniew Poniedziałek.

Akcja Katolicka organizuje festyny parafialne, przed świętami prowadzi sprzedaż kartek, świec i innych dewocjonaliów. Środki finansowe uzyskane w ten sposób przeznacza na dofinansowanie ogniska wychowawczego, letniego wypoczynku dzieci oraz kupno paczek ze słodyczami dla dzieci na dzień Świętego Mikołaja. W Wielkim Poście bierze udział w Drodze Krzyżowej ulicami parafii i prowadzi rozważania do jedne ze stacji tego nabożeństwa. Przygotowuje również jeden z ołtarzy na uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej.

Spotkania formacyjno-informacyjne Akcji Katolickiej odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca. Spotkania rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 17.00, a następnie na salkach nasz Asystent kościelny, którym jest Ksiądz Proboszcz, przybliża nam ważne tematy z życia kościoła i parafii, wyjaśnia wątpliwości, rozwija wiele ciekawych wątków np. z życia świętych, katechizmu kościoła katolickiego itp.

W spotkaniach tych uczestniczy także Rada Parafialna.

Jeśli pragniesz umocnić swoją wiarę, działać i pomagać innym dołącz do nas.

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej

Akcja Katolicka w Polsce

Godziny Mszy Św.

Msze Święte w naszej parafii  odprawiane:

w niedziele i święta:
7.30, 9.30, 10.45 (Msza Św. dla dzieci), 12.00, 17.00

13.00 (17.12.2023 - Msza Św. w intencji głuchoniemych)

w dni powszednie:

Czytania na dziś