Adwent

Adwent to okres czterech niedziel poprzedzających święta Bożego Narodzenia. To czas, gdy z wyciszeniem i tęsknotą mamy oczekiwać przyjścia Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia. W tym czasie odprawiane są roraty czyli Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie.

Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci na Msze Św. Roratne od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Dzieci przychodzą z lampionami i przynoszą ze sobą serduszka podpisane z dobrym uczynkiem. Na koniec Mszy Św. odbędzie się losowanie serc. Wylosowane dziecko zabiera ze sobą figurkę Dzieciątka Jezus, a wieczorem zaprasza całą rodzinę do wspólnej modlitwy. Po każdej Mszy Św. dzieci otrzymają również jeden z elementów układanki adwentowej.