Parafia

„Szlachetna Paczka” - podziękowanie za zbiórkę na elektryczny wózek inwalidzki dla pani Aleksandry

«Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie».              (Mt 25,40)

Podziękowania pani Bogumiły Kulik – organizatorki zbiórki funduszy na wózek inwalidzki dla pani Aleksandry

„Szanowni Państwo, Drodzy Darczyńcy! Pragnę z całego serca podziękować za tak żywy odzew na naszą prośbę o wsparcie zbiórki funduszy na Szlachetną Paczkę. W ciągu zaledwie 10 dni udało się zebrać ponad 24 tys. zł, co umożliwiło zamówienie elektrycznego wózka inwalidzkiego dla Pani Oli. (…) Z głębi serca dziękuję Państwu za każdy gest wsparcia. Jestem pewna, że – niezależnie od wysokości wpłaty – każdy dar płynął ze szczerego serca. Dziękuję także za przekazywanie informacji o prowadzonej zbiórce swoim bliskim i znajomym.(…) W załączeniu przesyłam podziękowanie, które otrzymałam od Pani Aleksandry z wierszami jej autorstwa.(…)”  

„(…) Ostatnie dwa tygodnie utwierdziły mnie w przekonaniu, że żyję wśród bardzo dobrych i wspaniałomyślnych ludzi. Dobroć i hojność rodziny, przyjaciół, znajomych, a także nieznanych mi osobiście darczyńców sprawiły, że stał się cud i niedługo przesiądę się na nowy wózek. Wdzięczna za każdą wpłatę, przyjmuję udzieloną mi pomoc z radością i uśmiechem i jeśli można, to na Pani ręce Pani Bogumiło, składam każdemu z Darczyńców serdeczne podziękowania, a także życzenia Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wiersz:”

„Choć droga do niej daleka”

Choć droga do niej daleka

to dla każdego człowieka

od bardzo wielu stuleci

powraca jasna i świeci

Gwiazda w Betlejem

 

Jest jak światełko w tunelu

niepewnych jutra do celu

prowadzi coraz jaśniejsza

żeby już nikt się nie lękał

nim cud się stanie

 

Dobra dla ludzi nowina

na świat przychodzi dziecina

rodzi się z naszej nadziei

że los człowieczy odmieni

Syn Pana Boga

 

Ustąpią troski i trwogi

zgasną wojenne pożogi

tylko zaufaj i serce

oddaj Najświętszej Panience

z Dzieciątkiem Jezus